Морфологія і біологія розвитку шкідника.
Поширений в Україні повсюдно.
Імаго. Метелик має розмах крил 10-12 см, сірого кольору. Помідорного бражника часто плутають з його близьким родичем, тютюновим бражником, який живе в південно-східних районах Північної та Південної Америки.
Яйце має сферичну форму, розміром близько 1,5 мм у діаметрі, за кольором від світло-зеленого до білого. Яйця відкладаються в основному на нижній поверхні листя, а також на верхній поверхні. Тривалість стадії яйця 2-8 днів, але в середньому п'ять днів.
Личинка. Гусениця зеленого кольору, довжиною 75-10 см, має 7 білих v-подібних міток з боків. Ззаду гусениця має чорний «ріг» (для тютюнового бражника характерні 8 білих міток і червоний «ріг»). Гусениця має дев'ять дихалець (кольору чорного і жовтого) на кожній стороні тіла, які використовуються для дихання.
Лялечка темно-коричневого кольору, має вигнутий придаток на одному кінці, який нагадує ручку глечика.
Метелики з'являються пізньою весною, спаровуються і відкладають яйця. Яйця дозрівають протягом чотирьох-п'яти днів. Потім з яйця з'являється личинка. Наступні чотири тижні вона активно харчується та росте до свого нормального розміру, після чого переміщується прямо в грунт, щоб обернутися на лялечку. Стадія лялечки триває близько 18 днів (при 17-годинному світловому дні і +27°C). При скороченому світловому дні лялечка впадає в діапаузу, яка може тривати кілька місяців.