ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ
1. Неспецифічна дія на збудника, що не приводить до виникнення резистентності.
2. Висока ефективність проти фітопатогенів, що викликають захворювання винограду та садових насаджень.
3. Містить в складі інноваційний прилипач, що покращує розподіл робочого розчину на поверхні рослин.
4. Незалежність ефективності від погодних умов.
МЕХАНІЗМ ДІЇ
Внаслідок обробки фунгіцидом на поверхні рослини утворюється спеціальна захисна плівка, що запобігає проникненню патогена всередину рослини. Спори збудника і бактерії швидко поглинають іони міді і гинуть, коли досягається токсична концентрація всередині клітин.
Мідь, що міститься у препараті порушує структуру білків та клітинних мембран, блокує системи транспорту електронів, пригнічує синтез важливих ферментів.
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ
Вносити препарат слід з профілактичною метою в той час, коли погодні умови сприяють виникненню та поширенню захворювань або перед первинним ураженням, тобто до моменту проростання спор збудника на рослині. У разі пропущення цих строків, слід віддати перевагу фунгіцидам суцільної дії.
Одночасне використання з фунгіцидами суцільної дії підвищує ефективність препарату та дозволяє отримати максимальний ефект.
Не рекомендовано застосовувати під час цвітіння культурних рослин, а також при температурі повітря, що перевищує +25°С. Не можна застосовувати після цвітіння персика, оскільки це може спричинити опадання листків.
При випаданні опадів безпосередньо після внесення необхідно повторити обробку з використанням мінімальної норми препарату.
Важливо: механізована праця на обробленій території дозволена через 3 дні, ручна — через 7 днів.
Не можна допускати контакту з металевими поверхнями.
СУМІСНІСТЬ
Купер є сумісним для одночасного використання в баковій суміші з переважною більшістю пестицидів, окрім тих препаратів, що мають кислу реакцію або містять фосетил алюмінію, сірку та тирам.
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ
За умови сухої і спекотної погоди може проявлятися фітотоксичність. Порушення регламентів застосування може стати причиною накопичення сполук міді в навколишньому середовищі (ґрунті, водоймах, рослинах) та спричинити порушення біологічної рівноваги.