ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ
1. Ефективний засіб профілактичної дії.
2. Має лікувальний ефект на ранній стадії інфікування.
3. Сумісний з багатьма сучасними препаратами.
4. Відсутність резистентності до препарату.
5. Безпечний для птахів, бджіл, комах та навколишнього середовища.
6. Діє відразу після обробки.
МЕХАНІЗМ ДІЇ
Має контактно-системний механізм дії. Діюча речовина порушує процеси метаболізму у клітинах грибів, інактивує ферменти, що беруть участь у фосфорному обміні, а також є інгібітором біосинтезу цитрату з ацетату. Взаємодіючи з тіолами клітин грибів, утворює фосген, що реагує з амінокислотами і білками, порушуючи життєдіяльність патогенних організмів та призводячи до їх загибелі.
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ
Вперше препарат застосовують превентивно згідно з даними фітосанітарних прогнозів, а також як ефективний лікувальний засіб на початковій стадії інфікування при появі перших симптомів зараження.
Найкраще Мерпан підходить для обприскування молодих садів та невисоких дерев.
Оптимальна концентрація робочого розчину для обробки дерев становить 0,15% на 1000 л/га.
Наступне обприскування після першого здійснюється через 7-10 днів. Тривалість захисного періоду залежить від погодних умов та інтенсивності інфекційного навантаження.
Максимально дозволено проводити 4 обприскування впродовж періоду вегетації. Можна чергувати обробку Мерпаном з обприскуванням іншими фунгіцидами для більшого ефекту у боротьбі із захворюваннями.
Очікувальний строк від останнього обробітку до збору врожаю повинен становити не менше 40 днів, для того щоб уникнути високої концентрації міді в плодах.
СУМІСНІСТЬ
Можна застосовувати з багатьма сучасними препаратами захисту одночасно в баковій суміші. Перед приготуванням робочої рідини слід провести тестове змішування на сумісність фізичних та хімічних властивостей.
Препарат не сумісний з мінеральними оліями та лужними речовинами, зокрема бордоською рідиною.
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ
Малонебезпечний для бджіл, однак для повної безпеки рекомендується ізолювати їх в радіусі 5 км на 1 добу. Дуже токсичний для риб, а також пригнічує розвиток багатьох мікроорганізмів, що проживають у грунті.